RFID stało się preferowaną technologią identyfikatorów dla różnych typów systemów gromadzenia danych (dostęp do drzwi, zegary czasu, punkty sprzedaży i logowanie do komputera).
Inaczej niż w przypadku niestandardowych kart inteligentnych do wkładania, zbliżeniowy RFID oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewniany przez identyfikator i nie jest łatwy do powielenia. Czytniki kart RFID działają dłużej niż czytniki wykorzystujące technologię paska magnetycznego lub kodu kreskowego, ponieważ nie mają odsłoniętych głowic odczytu ani ruchomych części.
| Chipy LF 125 kHz |
| Nazwa chipa | Protokół | Pojemność | Częstotliwość |
| TK4100 | / | 64 bits | 125 kHz |
| EM4200 | / | 128 bits | 125 kHz |
| EM4305 | / | 512 bits | 125 kHz |
| T5577 | / | 330 bits | 125 kHz |
| HF 13.56 MHz Frytki |
| Nazwa chipa | Protokół | Pojemność | Częstotliwość |
| Ntag213 | ISO14443A | 180 byte | 13.56 MHz |
| Ntag215 | ISO14443A | 540 byte | 13.56 MHz |
| Ntag216 | ISO14443A | 924 byte | 13.56 MHz |
| MIFARE Classic 1K | ISO14443A | 1 KB | 13.56 MHz |
| MIFARE Classic 4K | ISO14443A | 4 KB | 13.56 MHz |
| MIFARE Ultralight EV1 | ISO14443A | 80 byte | 13.56 MHz |
| MIFARE Ultralight C | ISO14443A | 192 byte | 13.56 MHz |
| IKOD SLIX | ISO15693 | 1024 bits | 13.56 MHz |
| 860 ~ 960 MHz Chipy UHF |
| Nazwa chipa | Protokół | Pojemność | Częstotliwość |
| Alien H3 | ISO18000-6C | 512 bits | 860 ~ 960 MHz |
| Impinj Monza 4 | ISO18000-6C | 96 bits | 860 ~ 960 MHz |
| UCODE G2iL | EPCglobal Class1Gen2 | 128 bits | 860 ~ 960 MHz |
| Pozycja | identyfikatory rfid |
| Materiał | PCV, PET |
| Żeton | Chipy LF / chipy HF |
| Częstotliwość | 125 kHz lub 13.56 MHz |
| Protokół | ISO14443A |
| Kolor | czarny, żółty, niebieski itp. |
| Rozmiar | 85.5 * 54 lub niestandardowy |
| Pamięć | Zależy od żetonów |
| Odległość odczytu | 0-10m |
| Napisz wytrzymałość | 100000 czasy |
| Temperatura pracy | -25 ° C do 65 ° C |
| Czas przechowywania danych | 10 roku |
| Opcje drukowania | Sitodruk, grawerowanie laserowe, pełny kolor CMYK, Pantone itp. |
| Dostępne rękodzieło | Drukowanie logo lub numeru, kodu kreskowego, kodu QR itp. |
| próbki | Darmowe próbki są dostępne na życzenie |