Vaatteiden käsittelyssä RFID Clothing Tag -teknologian soveltaminen ei voi vain standardoida vaatteiden tuotantoprosessia, vaan pakatut irtotavarat testataan RFID-tablet-laitteilla, mikä mahdollistaa varaston näkyvyyden koko toimitusketjussa vähentäen kutistumista ja loppumista. varastot.
| erä | Kudottu RFID -vaatetunniste |
| Materiaali | Kudottu tekstiili/ kangas |
| Siru | Alien H3, Impinj Monza 4/5/6 |
| Taajuus | 860-960 MHz |
| Kiinnitysmenetelmä | Yleiskäyttöinen liima tai ompelemalla |
| R / W | Lukea kirjoittaa |
| Protokolla | ISO/IEC 18000-6C, EPCglobal Class 1 Gen2 |
| Koko | 87x53mm, 73x23mm, 50x52mm, 50x 24mm, 50x18mm, 50x32mm tai mukautus |
| Lukemisetäisyys | 0-10m |
| Kirjoita kestävyys | 100000 kertaa |
| Käyttölämpötila | -25 ° C 65 ° C: ssa |
| Tietojen säilytysaika | 10 vuotta |
| Käsityöt saatavilla | Logon tai numeron tulostus, viivakoodi, QR -koodi jne. |
| Näytteet | Ilmaisia näytteitä on saatavana pyynnöstä |